Poziom trudności: gimnazjum. Składa się z 2 etapów. Pierwszy dla wszystkich w klasach, lub dla chętnych. Drugi dla 5 finalistów wobec całej szkoły. Czas pierwszego etapu ok. 1 godziny lekcyjnej.
Czuwanie było wykorzystane w 5 rocznice peregrynacji Obrazu MB Jasnogórskiej. Nawiązuje do wydarzenia w Kanie Galilejskiej. Zawiera 6 ważnych życiowych spraw, o które warto się troszczyć. Można wykorzystać na różne okazje.
Dwuetapowy konkurs dla klas starszych Szkoły Podstawowej. Pierwszy etap można przeprowadzić dla zainteresowanch albo dla całej klasy, dając im np. miesiąc na zapoznanie się z Ewanelią. Drugi etap zalecam, aby odbył się wobec całej szkoły, co zajmie 1 godzinę lekcyjną.
Zanim rozda się dzieciom prezenty warto przedstawić troszkę postać prawdziwego św. Mikołaja. Jest to krótka scenka szkolna, z uczniami i nauczycielem, nadaje się do odegrania szczególnie w jakiejś sali.
Test pozwala na sprawdzenie właściwych postaw względem Eucharystii, omówienie ich i skorygowanie niewłaściwych. Nadaje się dla wszystkich, począwszy od dzieci I-o Komunijnych.
List od Jezusa. Szczególnie dla młodzieży w kryzysie. Może wzruszyć niejedno serce. Można go odczyać podczas adoracji, wydrukować młodzieży na spotkanie itp...
Propozycja dla księży. Układ, wielkość i kolory jak w oryginale. Warto wkleić teksty obowiązkowych wspomnień świętych do Mszału, aby nie modlić się z luźnych kartek i mieć pewność, że teksty zawsze są pod ręką.
Jest to konspekt katechezy wspomagający akcję "Biblia dla Chin". Może być wykorzystany w klasach IV-VI, ale zdolniejsza klasa III też sobie poradzi.
Misterium zawiera utwory napisane przez ks. Jana Twardowskiego, przeplecione tradycyjnymi kolędami. Nadaje się do wstawienia przez dzieci Szkoły Podstawowej. Na przeglądzie jasełek w Łękawce w styczniu 2007 zdobyło I-e miejsce.
Jest to układanka edukacyjna szczególnie dla ministrantów i młodzieży, którzy są zainteresowani piłka nożną. Życie jest porównane do meczu. Można uświadomić sobie, że życie mamy tylko jedno i nie możemy go marnować.