Zbiór myśli z przewodnim tematem miłości - Hymn św. Pawła. Do wykorzystania podczas składania życzeń, jako materiał do wklejenia w kartki okazjonalne. Przydatne bardzo przy okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
Zachęcając do uczestnictwa w uroczystości Patrona dzieci i młodzieży przygotowałam liturgię Mszy świętej. polecam gotowe do wydruku teksty liturgiczne, oraz komentarze i modlitwę wiernych.
Konspekt katechezy przeznaczony jest dla uczniów klasyI. Szczególnie może być pomocny katechetów, którzy rozpoczynają pracę z małymi dziećmi. Polecam do przeprowadzenia w Wielkim Tygodniu.
Katecheza realizowana w trzeciej klasie gimnazjum w kontekście Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Celem katechezy jest pobudzenie do refleksyjnego myślenia o podstawowych tajemnicach ludzkiej egzystencji- śmierć kogoś bliskiego, śmierć własna oraz pogłębienie wiary w chrześcijańską wizję nieśmiertelności.
Scenariusz katechezy wielkopostnej realizowanej w trzeciej klasie gimnazjalnej. Celem katechezy jest odkrycie przez ucznia chrześcijańskiego sensu cierpienia mającego swe źródło w krzyżu Chrystusa.
Celem zajęć (dla kl. VI) jest ukazanie nawrócenia jako koniecznego etapu na drodze budowania więzi z Bogiem i ludźmi oraz budzenie pragnienia spotkania z Jezusem i Jego uzdrawiającą i przebaczającą miłością.
Scenariusz proponuje dwugodzinne zajęcia dla kl. V lub VI z wykorzystaniem tekstów biblijnych - Co Nowy Testament mówi o dzieciństwie Jezusa? Ukazuje Jezusa jako prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Przypomina pojęcia: protoewangelia i Ewangelia. zwraca uwagę na rolę świadka w przekazywaniu Dobrej Nowiny.
Na początku Wielkiego Postu trzeba zawsze "coś" powiedzieć.Jak poprowadzić taką lekcję, by się nie powtarzać, i żeby nie była nudna? Niech przemówią uczniowie. Dałam im kolorowe gazety, nożyczki i papier i zaprosiłam do zabawy w speców od reklamy. Zabawa murowana, efekty zaskakujące, cel osiągnięty. Z wybranych prac utworzyłam prezentację. Pomysły uczniów można wykorzystać np.na gazetce. Ja zrobiłam z nich wystawę w kościele. Zainteresowanie było duże.
Test sprawdza wiedze ucznia z okresu Wielkiego Postu i Wielkanocy. Proponuję go dla klas gimnazjalnych, ale można zastosować go również w starszych klasach podstawowych.
Jak poprzedni test również sprawdza podstawowe wiadomości z okresu Bożego Narodzenia. Tak samo można zastosować go w gimnazjum. Zawiera 21 pytani z tej tematyki.
To jest strona listy wyników: strona 117 z 149.