Jest to konspekt do katechezy okolicznościowej o modlitwie w klasie III Szkoły Podstawowej. Katecheza ukazuje rady Pana Jezusa dotyczące modlitwy. Przygotowane są też załączniki do pracy w grupach: teksty Pisma św., puzzle, hasła, polecenia jako naklejki do kopert z puzzlami.
Kontynuacja katechezy "Wiara, rozum...", w której szczególna uwaga skierowana jest na Adwent, tajemnicę Bożego Narodzenia, odniesienie Jej do swojego życia. Naprowadza do podjęcia konkretnych decyzji.
Katecheza przygotowująca do kolejnego spotkania, które poruszy temat Adwentu. Próbuje uporządkować myślenie na temat czym jest wiara, jaki ma udział rozum, wola i łaska. Co może zrobić człowiek, żeby wiary nie utracić. Zbliża się moment mówienia o prawdach wiary dotyczących Narodzenia Jezusa; kończymy pytaniem o sens CZEKANIA. Od odpowiedzi na to pytanie zacznie się kolejna katecheza.
Katecheza przybliżając dwa wielkie wydarzenia, które będą miały miejsce 1 i 2 listopada. Próba głębszego spojrzenia na Kościół, który daje człowiekowi wielkie dary. Można rozłożyć na 2 spotkania.
Temat bardzo na czasie, bo przecież przełom września i października w liturgii Kościoła to aniołowie. Pamiętajmy o nich przynajmniej wtedy. Materiał do wykorzystania na wszystkich poziomach nauczania.
Konspekt jest przeznaczony dla klasy V ukazuje destrukcyjne działanie plotki. Przeprowadzone zajęcia pozwalają uświadomić, jak bardzo krzywdząca może być plotka, jak trudno naprawić krzywdę wyrządzoną plotką. Uzmysławia, że przyjaźń wymaga pewnego trudu.
Katecheza ukazuje czym jest Miłosierdzie Boże, oraz jak zostać Jego sługą. Zapoznaje z postaciami Świętych związanych z miłosiernym Chrystusem, pozwala kształtować postawy miłości wobec Boga i bliźnich. Można tematykę tej katechezy wykorzystać w Tygodniu Miłosierdzia.
Katecheza ukazuje małym dzieciom, jak mogą samych siebie zawierzyć Panu Bogu, zarówno w swoich radościach jak i smutkach. Pomaga to dziecku, szczególnie w młodszych klasach nawiązać bliższą więź z Bogiem.
Konspekt katechezy przeznaczony jest dla uczniów klasyI. Szczególnie może być pomocny katechetów, którzy rozpoczynają pracę z małymi dziećmi. Polecam do przeprowadzenia w Wielkim Tygodniu.
Katecheza realizowana w trzeciej klasie gimnazjum w kontekście Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Celem katechezy jest pobudzenie do refleksyjnego myślenia o podstawowych tajemnicach ludzkiej egzystencji- śmierć kogoś bliskiego, śmierć własna oraz pogłębienie wiary w chrześcijańską wizję nieśmiertelności.
To jest strona listy wyników: strona 79 z 102.