Prezentacja multimedialna ukazująca osobę i rolę Maryi w dziele naszego odkupienia. Propozycję katechezy opartem o Pismo Święte i Katechizm Kościoła Katolickiego. Do wykorzystania w katechezie młodzieży i dorosłych.
Plik zawiera prezentację multimedialną do wykorzystania na apelu papieskim. Treść zaczerpnięta z publikacji internetowej ubogacona odpowiednio dobranymi i wymownymi fotografiami.
Jest to prezentacja multimedialna, którą łatwo można wmontować w dowolny program okolicznościowy poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II ("Dzień Papieski", rocznica śmierci). Treść stanowi podziękowanie Ojcu Świętemu.
Prezentacja opracowana z okazji VIII Dnia Papieskiego odbywającego sie w tym roku (12. października) pod hasłem: "Jan Paweł II - Wychowawca Młodych".
Jan Paweł II i jego nauka są wciąż aktualne i żywe.Prezentacja została wykorzystana podczas 29 rocznicy pontyfikatu sługi Bożego Jana Pawła II. Prezentację można wykorzystać poczasz dni papieskich oraz różnych uroczystości związanych z postacią papieża.
Jest to opracowana przeze mnie prezentacja multimedialna na temat Kolegiaty Wiślickiej. Można ją wykorzystać podczas zajęć dotyczących korzeni chrześcijaństwa na ziemiach polskich, lub chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego.
Prezentacja ukazująca w skrócie życie św. Augustyna. Wykorzystywana na katechezie w kl II gimnazjum do tematu "odkrywanie potrzeby Boga". Prezentacja przygotowana na podstwie ksiązki "Zbyt późno Cię umiłowałem".
Prezentacja przedstawiająca na czym polega Boże zbawienie. wykorzystywana na katechezie w kl I gimnazjum do tematu "Jezus jest moim Zbawicielem". Można wykorzystać także w klasach młodszych.
Już niedługo 28 września w Białymstoku odbędzie się beatyfikacja człowieka, dzięki któremu świat usłyszał ponownie prawdę o Bożym Miłosierdziu. Jak powiedział Jezus do św. Faustyny - "jest to człowiek, który miał pomóc Jej spełnić wolę Bożą na ziemi". Oddał się CAŁKOWICIE temu dziełu! Katecheza jest połączona z prezentacją - ustawioną automatycznie.
Na początku Wielkiego Postu trzeba zawsze "coś" powiedzieć.Jak poprowadzić taką lekcję, by się nie powtarzać, i żeby nie była nudna? Niech przemówią uczniowie. Dałam im kolorowe gazety, nożyczki i papier i zaprosiłam do zabawy w speców od reklamy. Zabawa murowana, efekty zaskakujące, cel osiągnięty. Z wybranych prac utworzyłam prezentację. Pomysły uczniów można wykorzystać np.na gazetce. Ja zrobiłam z nich wystawę w kościele. Zainteresowanie było duże.
To jest strona listy wyników: strona 135 z 153.