Jest to najnowszy, udoskonalony scenariusz gry, w którym dodano nowe zadania i pytania, urozmaicające grę i uatrakcyjniające ją dla uczniów. Całość przebiega w granicach Ostrowia Tumskiego i Piaskowego. Dla Wrocławian to gotowy materiał. Nadaje się on również jako element wycieczki do Wrocławia. Pozwala uczniom czynnie zwiedzić tę część miasta, samodzielnie szukając odpowiedzi, a nie tylko biernie - słuchając opowiadania przewodnika. Więc zapraszam do Wrocławia.
Prezentacja multimedialna dla rodziców i nauczycieli, a także dla starszej młodzieży poruszająca problem rozmowy z dziećmi. Jak je uchronić przed sięgnięciem po narkotyki? Jak również przybliżająca znaczenie właściwej komunikacji między dzieckiem, a dorosłym.
Prezentacja multimedialna na temat Całunu Turyńskiego i Chusty z Manoppello. Obie relikwie ukazują oblicze Jezusa i wszystko na to wskazuje, że są relikwiami potwierdzającymi mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.
Gra, która jest metodą na zabawowe powtórzenie i sprawdzenie znajomości jakiś "list". Na przykład imiona apostołów, księgi Nowego Testamentu. W pliku oprócz opisu metody zamieściłem tabelki do wymienionych wcześniej tematów.
W publikacji tej są zebrane różne arkusze hospitacyjne, które znalazłam w dostępnych publikacjach podczas gromadzenia materiałów do pracy dyplomowej o dokumentowaniu nadzoru pedagogicznego.
Proponuję konkurs o papieżu Janie Pawle II. Konkurs ten przygotowałam dla klas III i przeprowadziłam w maju przed uroczystością nadania mojej szkole imienia Jana Pawła II.
Proponuję mały śpiewniczek z piosenkami na dzień I - Komunii świętej. Wybrane piosenki są łatwe, krótkie dzieci łatwo się je uczą.
Jest to katecheza przygotowana na zajęcie integracyjne dla dwóch grup zerówkowych z różnych przedszkoli, w których katechizuję. Jej celem było ukazanie piękna świata stworzonego przez Boga oraz wzbudzenie postawy wdzięczności wobec Boga i postawy szacunku wobec przyrody.
Jest to projekt edukacyjno-katechetyczny mający na celu przybliżenie dzieciom 3-4-letnim tradycji i zwyczajów związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, a także integrację treści z zakresu edukacji przedszkolnej i katechezy.
Jest to autorski, bardzo krótki scenariusz przedstawienia jasełkowego wystawionego w Publicznym Przedszkolu nr 11 w Zduńskiej Woli w grupie dzieci trzyletnich.