Zamieszczam swój plan rozwoju zawodowego na nauczyciela dyplomowanego. Plan pisany jest po zmianach MENiS z 2004 r. Dziękuję jednocześnie tym wszystkim, którzy umieszczali swoje materiały i pomogli mi na drodze awansu. Jeśli ktoś potrzebuje, proszę korzystać.
Jest to scenariusz montażu słowno-muzycznego poświęconego Papieżowi, zawiera notki biograficzne, proroctwa, anegdoty i pieśni. Na zakończenie proponowana jest krótka modlitwa, np. Anioł Pański i modlitwa o beatyfikację. Uczniowie biorący udział w montażu powinni mieć przypięte białe wstążki.
Przedstawiam krótki scenariusz adoracji w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. Są tu rozważania w oparciu o nauczanie Papieża, znane pieśni 'papieskie', modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego oraz rozważania różańcowe. Jest to jeden z opracowanych scenariuszy na czuwania modlitwene po śmierci Papieża, przeprowadzony w kościele.
Przedstawiam autorski scenariusz nabożeństwa Drogi Krzyżowej (15 stacji), w którym są odniesienia do cierpienia Pana Jezusa, życia Papieża Jana Pawła II i naszego życia. Całość opatrzona wstępem i zakończeniem.
Prezentacja multimedialna do wykorzystania na katechezie młodzieży o niebezpieczeństwie magii i o oktultyźmie.
Krótka prezentacja multimedialna o niebezpieczeństwie jakie niesie za sobą satanizm. Prezentacja do wykorzystania na katechezie młodzieży.
Jest to scenariusz przygotowany na uroczystość II rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II składający się z tekstu autorskiego przeplecionego znanymi i lubianymi piosenkami religijnymi.
Jest to scenariusz uroczystości przygotowanej dla przedszkolaków z okazji II rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II. Całość zmontowano z różnych wierszy dotyczących osoby i pontyfikatu Jana Pawła II, a wykorzystano w Publicznym Przedszkolu nr 2, 4 oraz 11 w Zduńskiej Woli.
Są to różne wierszyki i podziękowania, które można wykorzytać przygotowując scenariusz Uroczystości Pierwszej Kominii świętej.
Jest to zbiór podziękowań, które mówią dzieci przystępujące do I Komunii św. Myślę, że mogą przydać się na ten ważny dzień. Są tam słowa skierowane do Pana Jezusa, kapłanów, rodziców i nauczycieli.