Przedstawiam zaproszenia w formie listu od Boga, gotowego plakatu lub ogłoszenia, aby zachęcić młodzież gimnazjalną do głębszego przeżycia rekolekcji wielkopostnych. Można je umieścić w sali, rozwiesić w szkole, albo wręczyć każdemu uczniowi. Słowa Boga, pełne miłości są najlepszą zachętą aby dobrze ten czas wykorzystać.
Publikacja dotyczy hospitacji diagnozującej umiejętności i wiadomości uczniów klasy V z katechezy na temat: Nauczanie Jezusa o Królestwie Bożym. Zawiera arkusz rozmowy przedhospitacyjnej osoby hospitującej zajęcia z nauczycielem przeprowadzającym lekcję.
Przedstawiam pomoce do wykorzystania na gazetkę szkolną w Adwencie. Są to symbole adwentowe, czyli opisane i wyjaśnione ich znaczenie. Wystarczy je wydrukować i dołączyć tematycznie kolorowe obrazy.
Przygotowałam pytania sprawdzające wiedzę z IV części KRK ks. S. Łabendowicza "Jezus wskazuje drogowskazy do szczęścia - Błogosławieństwa prawem królestwa Bożego". Sprawdzian zawiera pytania otwarte i zamknięte oraz podział na dwie grupy.
Do scenariusza z okazji Odzyskania Niepodległości dołączam jeszcze piosenki patriotyczne, które można wykorzystać lub według własnej inwencji przygotować inne.
Jest to montaż słowno - muzyczny do wykorzystania na apelu w szkole w Rocznicę Odzyskania Niepodległości, może być też zaprezentowany w kościele. Wykorzystałam wiersze znanych polskich poetów, które bardzo korespondują z tematem uroczystości.
Przedstawiam scenariusz dziękczynnej Mszy świętej za dar kapłaństwa. Zawiera on komentarze, modlitwę wiernych i życzenia w wykonaniu wielu grup istniejących przy parafii. Można wykorzystać także toasty ułożone na tę okoliczność na melodie znanych piosenek.
Scenariusz zawiera refleksje przeplatane pieśnią " O dobre czyny naszych ludzkich rąk"nad znaczeniem dłoni i gestów przez nie wykonywanych. Można go wykorzystać jako życzenia dla kapłanów z okazji święceń w dniu prymicji czy też jubileuszu kapłana.
W ostatnim tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi można w szkole zaprezentować treści związane z przeżywaniem Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Scenariusz zawiera wyjaśnienie symboli wielkanocnych i życzenia świąteczne.
Można tę adorację przeprowadzić ze starszymi dziećmi lub z grupą parafialną np. scholą. Zawiera krótkie rozważania, by zaangażować jak najwięcej dzieci. Są też ułożone tematycznie pieśni, które według uznania można wykorzystać lub zamienić na inne.