Przygotowałam teksty komentarzy i modlitwy wiernych na Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny. Mogą być wykorzystane dla dzieci i młodzieży.
Konkurs dotyczy znajomości treści Ewangelii wg św. Łukasza (poziom klas V-VI). Etap klasowy - test jednokrotnego wyboru. Pozostałe składają się z zadań o różnym stopniu trudności.
Dwa zestawy zadań dotyczących znajomości treści Ewangelii wg św. Marka. Pierwszy zestaw (etap klasowy) to składający się z 30 pytań test jednokrotnego wyboru. Drugi zestaw (etap szkolny) składa się z zadań o różnym stopniu trudności.
Celem zajęć (dla kl. VI) jest ukazanie nawrócenia jako koniecznego etapu na drodze budowania więzi z Bogiem i ludźmi oraz budzenie pragnienia spotkania z Jezusem i Jego uzdrawiającą i przebaczającą miłością.
Scenariusz proponuje dwugodzinne zajęcia dla kl. V lub VI z wykorzystaniem tekstów biblijnych - Co Nowy Testament mówi o dzieciństwie Jezusa? Ukazuje Jezusa jako prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka. Przypomina pojęcia: protoewangelia i Ewangelia. zwraca uwagę na rolę świadka w przekazywaniu Dobrej Nowiny.
Jest to scenariusz nabożeństwa z udziałem dzieci pierwszokomunijnych. Zawiera krótkie wierszyki dla każdego dziecka. Scenariusz wzbogaca śpiew chórku dziecięcego. Można wykorzystać dowolne pieśni eucharystyczne.
Kilka wizerunków św. Pawła Apostoła. Najczęściej "ikonopodobnych".
Plik zawiera pytania do konkursu o św. Idzim czczonym w Sanktuarium w Mikorzynie. Będąc tam na wakacjach z grupą dzieci z parafii w celu przybliżenia tej świętej postaci, po wysłuchaniu opowieści ks.Proboszcza, zorganizowaliśmy konkurs o tamtejszej parafii i jej Patronie.
Na początku Wielkiego Postu trzeba zawsze "coś" powiedzieć.Jak poprowadzić taką lekcję, by się nie powtarzać, i żeby nie była nudna? Niech przemówią uczniowie. Dałam im kolorowe gazety, nożyczki i papier i zaprosiłam do zabawy w speców od reklamy. Zabawa murowana, efekty zaskakujące, cel osiągnięty. Z wybranych prac utworzyłam prezentację. Pomysły uczniów można wykorzystać np.na gazetce. Ja zrobiłam z nich wystawę w kościele. Zainteresowanie było duże.
Jako kontynuację tematu "Rozprzestrzenianie się Ewangelii" (kl.VI), z podręcznika poznańskiego zaproponowałam uczniom zabawę w reklamę. Jak dzisiaj docierać do ludzi z prawdą ewangeliczną? Oto wybrane prace uczniów. Jeśli jako zadanie domowe uczniowie zaangażują w to rodzinę to i dobrze - Ewangelia wędruje dalej. A jaka radość uczniów z uzyskanych efektów!