Zasady personalizacji - artykuł zawierający elementy koncepcji wychowawczej i pedagogicznej Edmunda Bojanowskiego, w odniesieniu do zasad personalizmu chrześcijańskiego. Może być wykorzystany jako referat dla rodziców i nauczycieli
Lęk, osobowość - referat. Skąd biorą się lęki, jak wpływają na kształtowanie osobowości. Można go przedstawić nauczycielom, rodzicom, młodzieży.
Montaż o Edmundzie Bojanowskim. Montaż słowno-muzyczny. Można go wykorzystać na katechezie, w audycji lub akademii szkolnej. Przeznaczony dla kas IV - VI lub gimnazjum.
List do Boga - nabożeństwo czterdziestogodzinne dla dzieci klas I - III oraz dzieci przedszkolnych. Można go wykorzystać jako adorację eucharystyczną.
Dzień Matki - liryczny montaż, z elementami pantomimy. Mogą go wykonać uczniowie szkoły podstawowej kl. IV-VI. Drugą część montażu można wykorzystać podczas majowego nabożeństwa w kościele.
Prezentacja multimedialna z podkładem muzycznym Rafała Janiuka "Krople", ukazująca Wielki Post jako czas powrotu do Boga, do Ojca, do domu, po prostu do siebie. Medytacja w oparciu o treści ewangeliczne podawane przez Kościół w czasie Wielkiego Postu.
Przedstawienie dla szkoły podstawowej i gimnazjum jest proste do zrealizowania i proste w odbiorze. Pomaga zrozumieć, że Chrystus umiera także za nasze grzechy, że to nie jest jakaś skończona już historia. Ukazując złe zachowania współczesnych młodych ludzi i reakcję Jezusa, wywołuje chwilami śmiech, lecz częściej głęboką zadumę.
Interdyscyplinarny projekt edukacyjny opiera się na aktywności uczniów. W projekt zaangażowani są ponadto nauczyciel religii, j.angielskiego i informatyki. Zawiera w swych ramach 5 działań cząstkowych, których celem jest wzbogacenie wiedzy uczniów na temat historii i aspektów życia zakonnego, a także podniesienie takiej umiejętności u uczniów jak swobodne posługiwanie się językiem angielskim w praktyce oraz kształcenie umiejętności związanych z obsługą nowoczesnego sprzętu mutlimedialnego
Druga część prezentacji multimedialnej opowiadającej o ostatniej drodze Pana Jezusa. Zawiera opis Drogi krzyżowej od stacji X do XIV. Prezentację wykorzystałam w klasach V i VI.
Prezentacja multimedialna ukazująca trasę, jaką pokonują dzisiaj pielgrzymi, którzy chcą podążać śladami ostatniej drogi Pana Jezusa. Ze względów technicznych prezentacja podzielona jest na dwie części. Pierwsza zawiera opis stacji od I do IX.