Propozycja zrobienia z młodzieżą wystawy w szkole czarno-białej, przy wykorzystaniu myśli ks. Popiełuszki. Załączone są cytaty do rozdania młodzieży na pracę w grupach, jak i do umieszczenia na wystawie w dużym formacie.
Katecheza dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Dobrze jest dojść do wniosku z młodymi, że Święty Proboszcz posiadał ponadczasowe cechy i dary, że Jego dobro się nie przeterminowało.
Prezentacja powstała jako odpowiedź na stawiane przez ludzi młodych pytanie i stanowi ciekawy pomysł na katechezę dla młodzieży. Na postawione w temacie pytanie nie odpowiada wprost. Przedstawia bogatą historię tatuażu i aktualny stan badań socjologicznych na temat związanych z tym zjawiskiem stereotypów. Podaje adekwatne fragmenty biblijne i wypowiedzi Kościoła, a także przykłady tatuaży o motywach chrześcijańskich. Próbuje dokonać oceny moralnej zjawiska tatuażu w świetle etyki katolickiej.
Katechezę przeprowadziłam w gimnazjum i szkole średniej, w oparciu o życie św. Jana Vianney przy wykorzystaniu małego eksperymentu "wodnego"
Praca prowadzona metodą projektów- angażuje całą klasę. Uczniowie sami odkrywają głębokie znaczenie troski o życie człowieka nienarodzonego oraz zagrożonego eutanazją.
Katecheza przeprowadzana również w formie zabawy, zarówno w Gimnazjum, jak i w Liceum. Pozwala zrozumieć cel ciszy, zasłuchania, przeszkody na drodze usłyszenia Boga w swoim życiu.
Przedstawiam zbiór efektów z różnorodnych działań w poszczególnych paragrafach. W moim kuratorium oczekiwali szczegółowego podziału na osobne efekty dla ucznia, nauczyciela i szkoły. Mam nadzieję, ze okażą się przydatne dla zainteresowanych.
Konspekt katechezy może być wykorzystany wśród uczniów klas IV-VI. Ukazuje on Maryję jako Matkę wszystkich wierzących w Jezusa Chrystusa. Zwraca uwagę uczniom na osoby. Które w sposób szczególny zawierzyły swoje życie Maryi.
Scenariusz katechezy na temat różnych form kultu Eucharystycznego: adoracja, nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, Błogosławieństwo Eucharystyczne, Wiatyk. Można w czasie tej katechezy wykorzystać opracowaną przeze mnie prezentację "Czekam na Ciebie w Eucharystii"
Całościowy program zielonej szkoły dla uczniów szkoły podstawowej, zrealizowany w Pieninach. Program zawiera wszystkie wymagane załączniki, przepisy prawne.