Regulamin ten powstał jako praca zaliczeniowa z warsztatów metodycznych n.t. konstruowania regulaminów konkursów, jest więc poprawny pod względem formalnym. Konkurs według tego regulaminu odbył się pomyślnie.
Ciąg kilku metod za pomocą których można pogłębić zrozumienie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Są to głównie ćwiczenia dramowe. Można je zastosować także do innych tekstów biblijnych. Przeznaczone dla uczniów od kl. III.
Modlitwa zawiera 6 wezwań. Są one sformułowane krótko, treściwie i zrozumiale dla dzieci. Jest uniwersalna, może być zastosowana wobec dzieci od I do VI klasy.
Choć przygotowany jest na I Komunię św., to po drobnej korekcie nada się na każdą inną uroczystą Eucharystię. Dla dzieci komunijnych tekst ten jest wg mnie za trudny.
Nietypowa procesja, gdyż niesione są w niej m.in.: piłka i skakanka, czekolada, zegarek. Komentarze krótkie i proste, zrozumiałe dla dzieci, bez patosu.
Zbiór 100 różnorodnych pytań dotyczących katechizmu, Biblii, liturgii. Do zastosowania na lekcji powtórzeniowej, a także na zajęciach dodatkowych, np. na kole religijnym, biblijnym, itp. Odpowiedzi nie umieszczono ufając w inteligencję katechetów.
Scenariusz lekcji dla klasy III oparty jest na przypowieści z Ewangelii wg św. Łukasza o miłosiernym Samarytaninie. Zastosowano wiele metod, m.in. ćwiczenia dramowe.
Przydatny dla grup oazowych, ministrantów jak również dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Sprawdza wiedzę z szat liturgicznych, naczyń liturgicznych, pojęć, elementów mszy św., życiorysu św. Jana Marii Vianney'a.
Sprawdzian przeznaczony jest dla klasy I gimnazjum. Uczniowie piszą raz po omówieniu przykazań 1-3, i drugi raz po omówieniu przykazań 4-10. Ustalam punktację i odpowiednio do tego oceny, ale sposób oceniania może być wg własnego uznania.
Projekt był realizowany na kilku przedmiotach w Gimnazjum Katolickim w Olsztynie w roku szkolnym 2007/2008. Pomysł można wykorzystać w całości, albo skupić się na niektórych elementach przy okazji tematyki godności człowieka.