Konspekt katechezy dla klasy I szkoły ponadgimnazjalnej. Celem jest zrozumienie i przyjęcie prawdy, że Wielki Post to czas przemiany serca, która dokonuje się w ciszy i dzięki łasce Bożej.
Prezentacja przedstawia krótką historie sakramentu Eucharystii. Można ją zastosować na spotkaniach duszpasterskich w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
Kolorowanki dla dzieci na katechezę na temat Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństw czerwcowych.
5 kolorowanek na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Plik zawiera prezentacje, która omawia w sposób skrótowy sakramenty święte. Można ją wykorzystać na lekcjach katechezy w ramach powtórzenia podstawowych wiadomości o sakramentach.
Plik zawiera rozsypankę do ułożenia przysięgi małżeńskiej, gotowe do wydruku na jednej stronie dla 7 rozsypanek, kolorowankę przedstawiająca zawieranie małżeństwa 4 na stronie oraz skan z książeczki dla dzieci o sakramentach.
Scenariusz sztuki teatralnej mówiącej o wydarzeniach mających miejsce przez męką Pana Jezusa - a w szczególności o zaparciu się Piotra, z wykorzystaniem pieśni Wielkopostnych.
Scenariusz przedstawienia, którego akcja toczy się w studio telewizyjnym, przedstawiające przyjaciół i osoby których spotkania z bł. Janem Pawłem II na zawsze pozostały w pamięci.
Prezentacja ukazująca okresy płodności i niepłodności metodą opracowaną przez Billingsa i Rőtzera. Przeznaczona jest głównie do wykorzystania na lekcji Wychowania do Życia w Rodzinie
Koło misyjne - scenariusz , mający na celu uwrażliwienie innych na sytuacje dzieci zamieszkałe ubogie tereny afrykańskie. Scenariusz pozwala zachęcić dzieci i młodzież do współpracy mającej na celu lepszego poznania Jezusa na czarnym lądzie.