Do tej pory pobrano 5 645 170 plików
Dzisiaj jest: niedziela, 16 stycznia 2022 r.  
       
   
Nowa biblioteka

ZBIÓRKA NA NOWĄ INTERNETOWĄ BIBLIOTEKĘ KATECHETYCZNĄ
WYGASZANIE DOTYCHCZASOWEJ BIBLIOTEKI

Drodzy Katecheci!
Użytkownicy Internetowej Biblioteki Katechetycznej!

Biblioteka to jeden z kluczowych projektów naszego Stowarzyszenia. Od prawie 18 lat biblioteka pomaga Wam w codziennej pracy. Korzystacie z jej zasobów. Dzielicie się swym dorobkiem i publikujecie w bibliotece swoje teksty, pomagając w ten sposób innym katechetom.  Ze swej strony chcemy bibliotekę rozwijać, zrobić ją lepszą i sprawniejszą niż jest obecnie. Dlatego podjęliśmy decyzję o dokonaniu w niej gruntownej zmiany: rozpoczynamy zbiórkę na sfinansowanie nowej biblioteki, a jednocześnie wygaszamy dotychczasową bibliotekę.

ZBIÓRKA NA NOWĄ INTERNETOWĄ BIBLIOTEKĘ KATECHETYCZNĄ

Każdy, kto teraz wesprze nową bibliotekę będzie umieszczony na liście jej darczyńców i dostanie w niej darmowy i proporcjonalny do wsparcia pakiet punktów.

Po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy, że trzeba zamówić nowe oprogramowanie dla biblioteki i tam przenieść dotychczasowe zasoby. Umożliwi to wprowadzenie wielu nowych funkcji, których w dotychczasowej bibliotece nie było. Podniesie to znacząco jakość korzystania z jej zasobów.

W tej chwili nie jesteśmy jednak w stanie z własnych środków sfinansować tych prac ? kwota jakiej nam potrzeba to 22 000 zł. Z drugiej strony jesteśmy głęboko przekonani, że internetowa biblioteka katechetyczna to wielka pomoc w codziennej pracy i że konieczna jest kontynuacja tego projektu. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki pieniędzy na ten cel. Jeśli szybko uda się nam zebrać tę kwotę, to szybko też wystartuje nowa biblioteka.

Będziemy szczególnie wdzięczni za wsparcie udzielone nam do połowy grudnia 2021 r., jako że wtedy będziemy uzgadniać z firmą informatyczną terminy kolejnych etapów prac nad biblioteką, a to zależy od środków, jakimi będziemy dysponować.

W nowej bibliotece ulegną zmianie zasady przyznawania punktów ? zostanie zaktualizowany ich cennik, który od wielu lat pozostawał bez zmian.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć ten projekt to można to zrobić w następujący sposób:

WPŁATA PRZEZ ZRZUTKA.PL

TRADYCYJNY PRZELEW

Dowolna kwota na konto
Stowarzyszenie Pedagogów NATAN
PKO BP S.A. I Oddział w Lublinie
18 1020 3147 0000 8602 0053 7688
Z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Każdy, kto teraz wesprze nową bibliotekę będzie umieszczony na liście jej darczyńców i dostanie w niej darmowy i proporcjonalny do wsparcia pakiet punktów.

WYGASZENIE DOTYCHCZASOWEJ BIBLIOTEKI
(od 15.11.21 do 12.01.22)

Jednocześnie z pracami nad nową biblioteką wygaszana jest dotychczasowa biblioteka. Przede wszystkim dlatego, że jej oprogramowanie jest przestarzałe, mało funkcjonalne, generujące coraz więcej problemów technicznych. Coraz trudniej z biblioteki korzystać ? zdarza się, że czas otwierania pliku jest bardzo długi, albo pokazują się różne błędy. Utrzymanie obsługi informatycznej tego starego systemu jest drogie, ale nie daje gwarancji dobrej jakości.

Wygaszanie biblioteki oznacza, że:

1. Od 15 listopada 2021 r. czyli od dziś nie można już kupować punktów do biblioteki. Wyłączyliśmy możliwość zakupu punktów przez PAYU oraz przez sms.

2. Do 12 stycznia 2022 r. można wykorzystać wcześniej zakupione punkty i pobierać pliki. Ci, którzy posiadają zakupione punkty, mają czas do 12.01.22 na ich wykorzystanie. Po tym terminie dotychczasowa biblioteka zniknie z internetu. Jeśli ktoś do tego czasu nie wykorzysta swoich punktów ? nie będzie miał później takiej możliwości.

Prosimy zatem o wykorzystanie swych punktów w dotychczasowej bibliotece do 12.01.2022

I z góry serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w budowie nowej biblioteki!

Zarząd SP NATAN
Zbigniew Barciński
Justyna Wójcik-Nurzyńska
Dorota Ząberg
Piotr Nurzyński

Pliki użytkownika adamusAby pobierać pliki, należy się zalogować


Praca kontrolna dla klasy VI z działu: Źródło nowego życia
Wolumin przypisany do kategorii:
- Powtórzenia, sprawdziany
- Klasy IV-VI
Praca kontrolna dla klasy VI z działu: "Źródło nowego życia" opracowana na podstawie podręcznika Wydawnictwa WAM pt. "Przemienieni przez Boga".

zgłosił w dniu: 2013-02-06 15:16:20, rozmiar: 2.26 KB, liczba pobrań: 252

Test klasyfikacyjny - klasa II gimnazjum, semestr II
Wolumin przypisany do kategorii:
- Gimnazjum
- Powtórzenia, sprawdziany
Test klasyfikacyjny dla klasy II gimnazjum opracowany na podstawie podręcznika Wydawnictwa WAM pt. "Jezus działa i zbawia". Test dotyczy II semestru

zgłosił w dniu: 2013-02-06 15:04:08, rozmiar: 4.84 KB, liczba pobrań: 177

Test klasyfikacyjny - klasa II gimnazjum
Wolumin przypisany do kategorii:
- Powtórzenia, sprawdziany
- Gimnazjum
Test klasyfikacyjny dla klasy II gimnazjum opracowany na podstawie podręcznika: "Jezus działa i zbawia". Jest to test przewidziany na zakończenie I semestru edukacji w klasie II gimnazjum.

zgłosił w dniu: 2013-02-06 14:57:03, rozmiar: 4.77 KB, liczba pobrań: 144

Adwent - okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Adwent
- Klasy IV-VI
- Scenariusz(e) lekcji
Konspekt katechezy dla klasy VI szkoły podstawowej pt. "Adwent okresem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia". W konspekcie została zwrócona uwaga na poszczególne aspekty tego okresu liturgicznego oraz symbole Adwentu.

zgłosił w dniu: 2013-02-06 14:50:19, rozmiar: 4.75 KB, liczba pobrań: 482

Królowa Polski - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Scenariusz(e) lekcji
Scenariusz katechezy dla klasy VI szkoły podstawowej pt. "Królowa Polski". Katecheza została przeprowadzona w obecności dyrektora szkoły. konspekt został oceniony pozytywnie.

zgłosił w dniu: 2013-02-05 15:57:59, rozmiar: 6.76 KB, liczba pobrań: 186

Dyplom w konkursie biblijnym
Wolumin przypisany do kategorii:
- Dyplomy
Dyplom za zajęcie I miejsca w szkolnym Konkursie Biblijnym ze znajomości Ewangelii według świętego Marka. Na dyplomie znajduje się fragment z Księgi Ozeasza oraz ilustracja Jezusa na tle Pisma Świętego.

zgłosił w dniu: 2013-02-05 15:36:50, rozmiar: 430.4 KB, liczba pobrań: 152

Mały katechizm - tekst luk
Wolumin przypisany do kategorii:
- Pomoce katechetyczne
Przesyłam Mały Katechizm w formie tekstu luk. Stanowi on dobrą pomoc w nauce czy też powtarzaniu wiadomości z podstawowych prawd naszej wiary. Aktywizuje uczniów w przypadku nagradzania oceną lub plusami.

zgłosił w dniu: 2013-02-05 15:26:37, rozmiar: 5.8 KB, liczba pobrań: 203

Jan Paweł II - Papież Rodziny - scenariusz apelu
Wolumin przypisany do kategorii:
- Jan Paweł II
- Inne przedstawienia / uroczystości
Montaż słowno-muzyczny z okazji XII Dnia Papieskiego pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Treści zawarte w scenariuszu są w dużym stopniu uniwersalne, zatem mogą być wykorzystane w przygotowaniu do kolejnych apelów papieskich.

zgłosił w dniu: 2013-02-05 15:17:29, rozmiar: 6.77 KB, liczba pobrań: 769

Pusty grób - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Scenariusz(e) lekcji
- Klasy IV-VI
Konspekt katechezy dla klasy IV szkoły podstawowej pt. "Pusty grób" zgodny ze Starą Podstawą Programową. Może jednak być wykorzystany w okresie Triduum Paschalnego.

zgłosił w dniu: 2013-02-05 15:04:49, rozmiar: 6.92 KB, liczba pobrań: 186


[1] [2]
POLECAMY
Woluminów w bibliotece: 7475, bibliotekarzy: 39257, czytelników on-line: 17
Odwiedzin dzisiaj: 8269, wczoraj: 9993, przedwczoraj: 9790.
© Copyright 2004-2022 by Natan.pl All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka..