Do tej pory pobrano 5 639 566 plików
Dzisiaj jest: środa, 1 grudnia 2021 r.  
       
   
Nowa biblioteka

ZBIÓRKA NA NOWĄ INTERNETOWĄ BIBLIOTEKĘ KATECHETYCZNĄ
WYGASZANIE DOTYCHCZASOWEJ BIBLIOTEKI

Drodzy Katecheci!
Użytkownicy Internetowej Biblioteki Katechetycznej!

Biblioteka to jeden z kluczowych projektów naszego Stowarzyszenia. Od prawie 18 lat biblioteka pomaga Wam w codziennej pracy. Korzystacie z jej zasobów. Dzielicie się swym dorobkiem i publikujecie w bibliotece swoje teksty, pomagając w ten sposób innym katechetom.  Ze swej strony chcemy bibliotekę rozwijać, zrobić ją lepszą i sprawniejszą niż jest obecnie. Dlatego podjęliśmy decyzję o dokonaniu w niej gruntownej zmiany: rozpoczynamy zbiórkę na sfinansowanie nowej biblioteki, a jednocześnie wygaszamy dotychczasową bibliotekę.

ZBIÓRKA NA NOWĄ INTERNETOWĄ BIBLIOTEKĘ KATECHETYCZNĄ

Każdy, kto teraz wesprze nową bibliotekę będzie umieszczony na liście jej darczyńców i dostanie w niej darmowy i proporcjonalny do wsparcia pakiet punktów.

Po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy, że trzeba zamówić nowe oprogramowanie dla biblioteki i tam przenieść dotychczasowe zasoby. Umożliwi to wprowadzenie wielu nowych funkcji, których w dotychczasowej bibliotece nie było. Podniesie to znacząco jakość korzystania z jej zasobów.

W tej chwili nie jesteśmy jednak w stanie z własnych środków sfinansować tych prac ? kwota jakiej nam potrzeba to 22 000 zł. Z drugiej strony jesteśmy głęboko przekonani, że internetowa biblioteka katechetyczna to wielka pomoc w codziennej pracy i że konieczna jest kontynuacja tego projektu. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki pieniędzy na ten cel. Jeśli szybko uda się nam zebrać tę kwotę, to szybko też wystartuje nowa biblioteka.

Będziemy szczególnie wdzięczni za wsparcie udzielone nam do połowy grudnia 2021 r., jako że wtedy będziemy uzgadniać z firmą informatyczną terminy kolejnych etapów prac nad biblioteką, a to zależy od środków, jakimi będziemy dysponować.

W nowej bibliotece ulegną zmianie zasady przyznawania punktów ? zostanie zaktualizowany ich cennik, który od wielu lat pozostawał bez zmian.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć ten projekt to można to zrobić w następujący sposób:

WPŁATA PRZEZ ZRZUTKA.PL

TRADYCYJNY PRZELEW

Dowolna kwota na konto
Stowarzyszenie Pedagogów NATAN
PKO BP S.A. I Oddział w Lublinie
18 1020 3147 0000 8602 0053 7688
Z dopiskiem "darowizna na cele statutowe"

Każdy, kto teraz wesprze nową bibliotekę będzie umieszczony na liście jej darczyńców i dostanie w niej darmowy i proporcjonalny do wsparcia pakiet punktów.

WYGASZENIE DOTYCHCZASOWEJ BIBLIOTEKI
(od 15.11.21 do 12.01.22)

Jednocześnie z pracami nad nową biblioteką wygaszana jest dotychczasowa biblioteka. Przede wszystkim dlatego, że jej oprogramowanie jest przestarzałe, mało funkcjonalne, generujące coraz więcej problemów technicznych. Coraz trudniej z biblioteki korzystać ? zdarza się, że czas otwierania pliku jest bardzo długi, albo pokazują się różne błędy. Utrzymanie obsługi informatycznej tego starego systemu jest drogie, ale nie daje gwarancji dobrej jakości.

Wygaszanie biblioteki oznacza, że:

1. Od 15 listopada 2021 r. czyli od dziś nie można już kupować punktów do biblioteki. Wyłączyliśmy możliwość zakupu punktów przez PAYU oraz przez sms.

2. Do 12 stycznia 2022 r. można wykorzystać wcześniej zakupione punkty i pobierać pliki. Ci, którzy posiadają zakupione punkty, mają czas do 12.01.22 na ich wykorzystanie. Po tym terminie dotychczasowa biblioteka zniknie z internetu. Jeśli ktoś do tego czasu nie wykorzysta swoich punktów ? nie będzie miał później takiej możliwości.

Prosimy zatem o wykorzystanie swych punktów w dotychczasowej bibliotece do 12.01.2022

I z góry serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w budowie nowej biblioteki!

Zarząd SP NATAN
Zbigniew Barciński
Justyna Wójcik-Nurzyńska
Dorota Ząberg
Piotr Nurzyński

Pliki użytkownika majkaichtisAby pobierać pliki, należy się zalogować


Blisko Jezusa - dlaczego Jan Paweł II to człowiek święty? - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Jan Paweł II
- Klasy IV-VI
- Święci / wielkie postacie
Scenariusz katechezy dla kl. IV-VI poświęcony postaci Jana Pawła II. Ukazuje źródła świętości Jana Pawła II, wskazuje, że świętość jest dostępna dla każdego z nas, przedstawia, co Jan Paweł II mówił o świętości. Scenariusz zawiera ciekawe metody pracy, tekst z Pisma Świętego i Orędzie Jana Pawła II na ŚDM z 2000r dotyczący świętości. W załącznikach gotowe do wydruku pomoce, ułatwiające przygotowanie katechezy.

zgłosił w dniu: 2011-11-18 20:35:44, rozmiar: 12.85 KB, liczba pobrań: 276

Jezus objawia miłość i dobroć Ojca - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Klasy IV-VI
- Scenariusz(e) lekcji
- Biblia / Słowo Boże
Plik zawiera konspekt katechezy dla Kl. V Była ona hospitowana w zakresie stosowania metod aktywizujących. Temat przedstawiony na podstawie przypowieści o Synu Marnotrawnym. Uczniowie po katechezie że była ciekawa i w zdaniach podsumowujących stwierdzili, że chcieliby być bliżej Boga. Można przy tym temacie jeśli ktoś posiada umiejscowić w sali obraz Rembrandta o Miłosiernym Ojcu. Uczniowie wykazali dużą aktywność, a wielkie czerwone serce z obrazem Jezusa było pięknym efektem naszej pracy.

zgłosił w dniu: 2011-03-17 22:56:19, rozmiar: 7.74 KB, liczba pobrań: 282

Gazetka myśli Jana Pawła II
Wolumin przypisany do kategorii:
- Gazetki
- Jan Paweł II
- Pomoce katechetyczne
Plik zawiera pomysł na gazetkę o Janie Pawle II. Kilka głębokich myśli Jana Pawła II jest już gotowych do wydruku. Drukujesz, dodajesz ładne zdjęcia z Janem Pawłem II i masz gotową gazetkę w sali katechetycznej. Myśli te mogą także posłużyć do przeprowadzenia katechezy.

zgłosił w dniu: 2011-01-21 22:39:33, rozmiar: 1613.13 KB, liczba pobrań: 1183  Uwaga! Plik większy niż 1 MB

średnia ocena: 5.14

Jestem, pamiętam, czuwam. Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Adwent
- Klasy IV-VI
- Scenariusz(e) lekcji
Konspekt katechezy dla kl. IV Szkoły Podstawowej. Zawiera wyjaśnienie pojęcia ADWENT, tekst biblijnej perykopy o Zwiastowaniu. Ukazuje Maryję jako wzór w przygotowaniu serca na przyjęcie Jezusa. Uświadamia potrzebę przygotowania serca do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. W załącznikach: rozsypanka wyrazowa, krzyżówka z hasłem: adwent, kalendarz adwentowy jako konkretny przykład przygotowań do duchowego przeżywania Świąt.

zgłosił w dniu: 2010-11-13 19:37:51, rozmiar: 81.7 KB, liczba pobrań: 516

Miłosierny Jezus - scenariusz przedstawienia
Wolumin przypisany do kategorii:
- Klasy IV-VI
- Inne przedstawienia / uroczystości
- Święci / wielkie postacie
- Pomoce katechetyczne
Krótki scenariusz dla dzieci ze Szkoły Podstawowej przybliżający postać s. Faustyny Kowalskiej i orędzie o miłosierdziu Bożym. Przedstawienie kończy się wspólnym odmówieniem dziesiątki koronki do Miłosierdzia Bożego. Można je wystawić zarówno w szkole jak i w Kościele. Świetne do przedstawienia w Kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

zgłosił w dniu: 2010-07-19 14:04:47, rozmiar: 6.67 KB, liczba pobrań: 266

Prowadzą dialog - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Klasy IV-VI
- Scenariusz(e) lekcji
Całościowy konspekt katechezy dla tematu "Prowadzą dialog" napisany we współpracy z podręcznikiem KL VI WAM, lecz wedle fantazji katechety. Zawiera teksty z Biblii do wydruku mówiące o umiejętności dialogowania, zawiera także przykłady dialogu i monologu. Uczniowie chętnie uczestniczyli w tej katechezie, mieli możliwość wzięcia aktywnego udziału w każdej jej części.

zgłosił w dniu: 2010-01-29 08:56:06, rozmiar: 9.61 KB, liczba pobrań: 741

Wiara w Syna Bożego - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Biblia / Słowo Boże
- Klasy IV-VI
- Scenariusz(e) lekcji
Konspekt katechezy pt: "Wiara w Syna Bożego" opracowany na podstawie podręcznika do kl V SP wyd. WAM. zawiera gotowe do wydruku teksty z Biblii do pracy nad tematem. Skłania do pomyślenia, dlaczego nie wszyscy ludzie wierzą w Jezusa, a ci, którzy wierzą nie zawsze chcą pogłębiać tę wiarę.

zgłosił w dniu: 2010-01-07 20:08:03, rozmiar: 6.09 KB, liczba pobrań: 649

Czyny Syna Bożego - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Klasy IV-VI
- Scenariusz(e) lekcji
- Sakramenty (poza Eucharystią)
Gotowy konspekt katechezy dla kl V SP traktujący o czynach Jezusa. Sprawne przejście od czynów biblijnych Jezusa do Jego działania w dzisiejszym świecie w sakramentach. Gotowa do wydruku tabelka do ułożenia dotycząca sakramentów i tego, co czyni w nich Jezus.

zgłosił w dniu: 2010-01-01 19:00:09, rozmiar: 6.04 KB, liczba pobrań: 766

Tak to się zaczęło - zwiastowanie NMP - scenariusz katechezy
Wolumin przypisany do kategorii:
- Biblia / Słowo Boże
- Boże Narodzenie
- Klasy IV-VI
- Maryja
- Scenariusz(e) lekcji
Gotowy konspekt katechezy o zwiastowaniu Matce Bożej. Wprowadzenie pojęć: zwiastowanie i wcielenie. Katecheza przeprowadzona w czasie hospitacji. Gotowe do wydruku teksty do wprowadzenia i utrwalenia nowych pojęć.

zgłosił w dniu: 2009-12-29 13:40:09, rozmiar: 7.73 KB, liczba pobrań: 895


[1] [2] [3]
POLECAMY
Woluminów w bibliotece: 7475, bibliotekarzy: 39204, czytelników on-line: 19
Odwiedzin dzisiaj: 6023, wczoraj: 11520, przedwczoraj: 11344.
© Copyright 2004-2021 by Natan.pl All rights reserved.
Projekt graficzny i oprogramowanie serwisu: Jarosław Gębka..