Przedstawiam materiały, które posłużyły mi do wykonania gazetki sygnalizującej tematykę misji. Są tu cytaty dotyczące dziecka, człowieka odpowiednie do dołączenia do fotografii misyjnych; przykłady ciekawych linków misyjnych; kilka grafik. Podaję oczywiście adresy źródłowe. Głębsze opracowanie tematu to może być zadanie dodatkowe dla uczniów, np. prezentacja, referat o konkretnym działaniu misyjnym w wybranym kraju, o pracy misjonarza, o misjach w liczbach.
Przedstawiam multimedialne ubogacenie spektaklu biblijnego: Na czym polega prawdziwa radość świąt Bożego Narodzenia? Tekst spektaklu przesłałam wcześniej. Warto na scenie umieścić ekran i wyświetlać dobrane slajdy. Są one tłem dla odgrywanych wydarzeń biblijnych oraz uzupełnieniem do zrozumienia trudnych tekstów, np. Benedictus śpiewanego przez Zachariasza. Spektakl przygotowałam dla gimnazjum.
Kolejny test konkursowy ze znajomości ksiąg biblijnych - Ewangelii Świętego Jana. Opracowałam go dla gimnazjum. Zawiera pytania zamknięte z odpowiedziami do wyboru, pytania otwarte do uzupełnienie cytaty biblijne, pytanie wymagające odpowiedzi jednowyrazowej. Nie jest trudny. Doświadczyłam, że zabawa biblijna nawet tzw. niechętnych uczniów może przybliżyć ku Słowu Bożemu i zaczynają czytać Pismo Święte. Oczywiście w pliku zawarte są i odpowiedzi.
Przedstawiam scenariusz spektaklu biblijnego wykorzystuj tekst Biblii Tysiąclecia. To narracyjna opowieść od zwiastowania poprzez nawiedzenie, narodzenie Jana Chrzciciela do narodzenia Jezusa Chrystusa. Przygotowałam ten materiał dla uczniów gimnazjum. Do tekstów trzeba wkomponować w podane miejsca kolędy i muzykę instrumentalną wykonywaną przez uczniów. Program nie jest trudny do nauczenia się przez wykonawców, a myślę, że wartościowy, bo oparty o Słowo Boże - źródło.
Założyłam w gimnazjum koło wolontariuszy dzieła Adopcji na odległość. Ta gazetka jest formą promowania dzieła. Wszystkie informacje pobrałam z oficjalnej strony Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, co oczywiście podaję w źródłach. Zachęcam do założenia koła. Uczniowie chętnie pomagają, a na zakończenie gimnazjum mogą otrzymać zaświadczenie z parafii o pracy, tak zyskują dodatkowe punkty.
To instrukcja dla ucznia, jak pracować metodą projektu, zawiera karty pracy, ankietę, ewaluację oraz wskazówki, co każdy z zespołów przygotowujących akademię na Boże Narodzenie powinien wykonać. Uczniowie z Samorządu Szkolnego przychylnie potraktowali możliwość takiego przygotowania tzw. jasełek, które stają się wtedy ich osobistym dziełem. Ponownie dziękuję p. Danucie Młyńskiej z SP w Redzikowie z inspirację.
Przedstawiam opisany projekt dla gimnazjum na wykonanie akademii szkolnej z okazji Bożego Narodzenia. Przedstawiam zespoły koordynatorów, dekoratorów i techników, aktorów, archiwistów i dokumentalistów oraz opisy ich zadań. Projekt trwa 6 tygodni, a publiczna prezentacja to: szkolne gazetki, akademia w dniu tzw. wigilii klasowych oraz artykuły na internetowej stronie szkoły. Dziękuję za wcześniejszą możliwość wykorzystania materiałów p. Danuty Młyńskiej w SP w Redzikowie, które były inspiracją:)
Prezentację przygotowałam na nabożeństwo różańcowe w dniu 22.10. - dzień liturgicznego wspomnienia bł. JPII. Różaniec prowadzą uczniowie wykorzystując rozważania Papieża Polaka, a wyświetlana prezentacja pomaga w modlitewnym pamiętaniu o bł. Janie Pawle II. Jak zwykle podałam adresy stron, z których zaczerpnęłam fotografie. Forma zapisu bibliografii jest zgodna z normami bibliotecznymi.
To krótka prezentacja do wykorzystania w czasie modlitwy różańcowej prowadzonej przez uczniów. W moim kościele uczniowie stojąc na chórze czytają rozważania, modlą się różańcem, a wyświetlane obrazy pomagają im się skupić. Na zakończenie prezentacji podałam adresy stron, z których zaczerpnęłam fotografie. Proszę o uszanowanie praw ich twórców w internecie. To okazja, aby uczniom przypomnieć VII przykazanie Dekalogu.
Gazetkę na temat modlitw przygotowuję do sali katechetycznej. Pracują w niej również inni nauczyciele i cieszy mnie, kiedy mogą zobaczyć i przeczytać modlitwy, które dla chrześcijanina, katolika są podstawowe i mam nadzieję są również powszednie jak chleb i niezbędne jak powietrze. Ktoś dawno temu nauczył mnie, że człowiek mimowolnie zapamiętuje to, co zobaczy co widzi po wielokroć, i liczę, że niektórzy ZOBACZĄ modlitwy, po to, aby może do nich powrócić lub sięgnąć na nowo.
To jest strona listy wyników: strona 3 z 8.