Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Amina1234

Pliki przesłane przez użytkownika Amina1234.

 • Jestem ofiarny na wzór Pana Jezusa historyjka obrazkowa 6/9

  Samarytanin na osiołku- ilustracja do historyjki o miłosiernym Samarytaninie. W gotowych pomocach w teczce dla klasy II jest tylko 6 obrazków- brakuje Samarytanina. Ta ilustracja pozwala na bardziej dynamiczny pokaz-kiedy katecheta mówi o Samarytaninie, to może pokazać obrazek. Dla przypomnienia: w teatrzyku obrazkowym, gdy ilustracje ustawione są we właściwej kolejności, tekst do pierwszej ilustracji zamieszcza się na ostatnim obrazku.

  Dodany przez: Amina1234. Pobrano 5
  Tagi:
 • Jestem ofiarny na wzór Pana Jezusa historyjka obrazkowa 5/9

  Przechodzący Lewita- ilustracja do historyjki o miłosiernym Samarytaninie. W gotowych pomocach w teczce dla klasy II jest tylko 6 obrazków. Jest kapłan, a lewity brakowało. Ta ilustracja pozwala na bardziej dynamiczny pokaz- był kapłan, a teraz jest ktoś następny, kto też nie pomógł. Z tyłu zgodnie z zasadami teatrzyku obrazkowego - podpis do kolejnego obrazka

  Dodany przez: Amina1234. Pobrano 2
  Tagi:
 • Jestem ofiarny na wzór Pana Jezusa historyjka obrazkowa 1/9

  Pierwszy obrazek historyjki obrazkowej o miłosiernym Samarytaninie. Z tyłu- zgodnie z zasadami teatrzyku obrazkowego podpis jest do drugiej ilustracji.

  Dodany przez: Amina1234. Pobrano 2
  Tagi:
 • Jestem ofiarny na wzór Pana Jezusa

  Rzecz dotyczy miłosierdzia na wzór Samarytanina. Scenariusz do klasy II oparty na przewodniku "Idziemy do Jezusa" z wydawnictwa Jedność. Jednak wskazałam tam momenty korzystania z tablicy multimedialnej oraz wskazałam na możliwość wykorzystania teatrzyku Kamishibai. Scenariusz ten wykorzystałam na lekcji hospitowanej.

  Dodany przez: Amina1234. Pobrano 1
  Tagi:
 • Turniej wiedzy z katechezy

  Jest to aktywizująca forma sprawdzenia wiadomości zainspirowana książką "Metody aktywizujące w katechezie". Jednak poznaną metodę zmodyfikowałam . Zastosowałam ten sposób w kilku klasach, w różnych grupach wiekowych i potem wykorzystałam na lekcji koleżeńskiej. W każdej grupie podobało się. W tym scenariuszu nie ma konkretnych pytań, bo te można wziąć np. z podręcznika , ale są sprawdzone zasady rywalizacji i współpracy. Sprawdziło się, polecam.

  Dodany przez: Amina1234. Pobrano 8
  Tagi:
 • Maryja-Pani Fatimska-prezentacja multimedialna

  Prezentacja jest uzupełnieniem katechezy pod tym samym tytułem. Na pierwszych slajdach pokazana jest mapa Europy i zaznaczona odległość Portugalii od Polski , następnie zdjęcia znanych piłkarzy portugalskich elektryzują nieco uczniów- i po tym krótkim uwspółcześnieniu przechodzimy do tego co wydarzyło się tam ponad 100 lat temu- fotografie dzieci, cud słońca i orędzie Pani Fatimskiej pomagają opowiedzieć historię i przybliżyć dzieciom orędzie Maryi.

  Dodany przez: Amina1234. Pobrano 12
  Tagi:
  W kategoriach:
 • Maryja-Pani Fatimska - scenariusz katechezy

  Celem proponowanej przeze mnie lekcji jest ukazanie Maryi jako przewodniczki do nieba. Scenariusz zawiera propozycję aktywizacji uczniów i jest w nim załączone opowiadanie o historii dzieci z Fatimy. Lekcja była przygotowana na hospitację i jest przeznaczona dla klasy IV SP.

  Dodany przez: Amina1234. Pobrano 10
  Tagi:
  W kategoriach:

To jest strona listy wyników: strona 1 z 1.

Ikona do góry