Polecam obrazki, które mogą być pomocne na katechezie, jak również w tworzeniu zaproszeń, gazetki parafialnej. Najmłodsi uczniowie po wydrukowaniu mogą je pokolorować.
Załączam tu dokumenty potrzebne do założenia Szkolnego Koła Caritas wraz z instrukcją postępowania przy zakładaniu. Jest tu także prezentacja multimedialna. Można ją przedstawić na lekcji religii. Zachęcam do pobierania i tworzenia Szkolnego Koła Caritas.
Aby Szkolne Koło Caritas powstało muszą być chętni uczniowie i osoba, najlepiej nauczyciel danej szkoły, która chciałaby prowadzić i opiekować się danym kołem. Aby koło mogło powstać potrzebna jest również zgoda Dyrekcji/ Dyrektora danej szkoły. Wówczas osoby zainteresowane założeniem koła organizują spotkanie, na którym ustanawiają zarząd koła, w skład, którego wchodzi przewodniczący, jego zastępca oraz skarbnik (zarząd tworzą uczniowie), a także opiekuna koła (nauczyciel) oraz opiekuna duchownego (najczęściej jest to katecheta bądź też ksiądz parafii, do której należy dana szkoła). Z owego spotkania trzeba spisać protokół, (kiedy odbyło się spotkanie, kto został wybrany do zarządu i na opiekunów oraz liczbę członków). Następnie należy wystosować podanie do ks. Dyrektora Caritas podpisane przez Dyrektora szkoły oraz regulamin również podpisany przez Dyrektora szkoły. Te 3 dokumenty, czyli podanie, regulamin i sprawozdanie należy przesłać do Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Mile widziany jest plan pracy Szkolnego Koła Caritas na najbliższe pół roku lub cały rok. Tutaj ks. Dyrektor podpisuje je jednocześnie powołując koło. Ksero powołania odsyłane jest do szkoły. Jest to oznaką, że dane koło już istnieje w rejestrze.
To jest strona listy wyników: strona 1 z 1.