Katecheza w oparciu o pytania problemowe ukazująca świętość, która jest w modzie i nie jest dla mięczaków. Pomaga nam w tym postać św. Stanisława Kostki.
Katecheza przedstawiająca kult Serca Jezusowego; obietnice związane z tym kultem. Praca na lekcji kończy się przygotowaniem reklamy, czyli podjęciem aktywności przez uczniów.
Od św. Faustyny można uczyć się kochać Boga i drugiego człowieka. Do prezentacji przygotowany jest tekst - bardziej wykładowy, ale można go przerobić według upodobania.
Katecheza ukazująca ogromny cud miłosierdzia dla grzeszników jaki dokonuje się w to Święto, czyli Pierwszą Niedzielę po Wielkanocy. Zachęta do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, pomoc w rachunku sumienia.
Katecheza pokazująca konieczność wołania do Ducha Świętego, który jest najlepszym tłumaczem Słowa Bożego. Ukazująca znaczenia pragnienia, które sprawia, że człowiek przychodzi do Boga po miłość.
Katecheza na Wielki Post ukazująca wartości, dla których można "odmówić sobie czegoś", ale patrząc na Nauczyciela. Wykorzystane różne metody pracy sprawiają, ze lekcja przebiega płynnie i prowadzi do celu- mam nadzieję.
Wiadomości z pierwszej klasy Gimnazjalnej - chociaż przydadzą się jako odświeżenie pamięci dla starszych. Na podstawie podręcznika: W drodze do Emaus. Powtórzenie wiadomości polega na turnieju grup - losują pytanie wybierając jednego przedstawiciela. Takie same pytania będą na sprawdzianie - ponieważ nie chodzi tutaj o zaskoczenie uczniów.
Kilka popularnych kolęd, które można wykorzystać przy okazji Jasełek, Wigilii klasowych, grup parafialnych - stworzone w prezentacji multimedialnej. Wystarczy grać- dla mniej grających włączyć podkład i śpiewać.
Gazetka jest bardzo prosta- plakat "Niech będą przepasane biodra wsze i zapalone pochodnie" i do tego Adwentowy Dekalog, który powiązany jest z wcześniej przeprowadzoną katechezą. Szczególnie jest ten "dodatek" ważny gdy są w szkole osoby nieuczęszczające na katechezę - ich też ewangelizujemy.
Katecheza oparta o biblijny fragment "Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie". Warto w szkole umieścić plakat, który załączam. Jest to sposób, aby pokazać sens adwentowego oczekiwania, pobudzić młodzież do refleksji i konkretnego postanowienia.
To jest strona listy wyników: strona 2 z 4.