Może to być montaż na 7 października - do kościoła lub na apel szkolny zapoznający z historią tego wydarzenia. Dobór pieśni można zweryfikować i dostosować do możliwości grupy.
Inne ujęcie powstania sanktuarium MB na Podlasiu w Kodniu, widziane oczyma ówczesnego pana na Kodniu, który wykrada cudowny Obraz z papieskiej kaplicy, ale nie dla własnego zysku. A przy okazji zachęcam do lektury książki Z. Kossak - Błogosławiona wina, na kanwie której jest ten wywwiad.
Program na spotkanie opłatkowe w szkole. Bardzo ważną rolę odgrywa tu śpiew, dlatego potrzebny jest chór. wykorzystałam nagranie CD - /"W stajence chłód" - wydawnictwa "Paulistki" Lublin 1999/
Montaż słowno-muzyczny mówiący o poszukiwanie celu, wartości, idei. Pomaga zastanowić się, co tak naprawdę jest ważne w życiu, komu i czemu zaufać?
Historia modlitwy różańcowej, poprzez wydarzenia spod Lepanto, rozpowszechnienie tej modlitwy na miesiąc październik, potwierdzenie jej wyjątkowej siły w życiu i wydarzeniach pojedynczych ludzi i narodów.
Historia objawień z Fatimy, Orędzie i jego formy realizacji w dzisiejszym świecie. Można wykorzystać jako apel, rozważanie w czasie nabożeństwa fatimskiego czy fragment katechezy
Drama traktująca problem ludzi starszych w rodzinie; ich miejscu i roli, a raczej braku dla nich miejsca. Można ją wykorzystać przy różnych okazjach.
Co jest ważne w życiu dziecka/człowieka? Kto i co nadaje sens życiu? Co jest bardziej chwytliwe i dlaczego? Jak pokazać dzieciom, co jest najważniejsze, czym zmierzyć wartości? To przedstawienie pomoże znaleźć odpowiedzi.
Wieczór kolęd można połączyć z krótką prezentacją autora i okresem powstania wszystkich najpiękniejszych polskich kolęd. Zachęcam, by tak zorganizować spotkanie, aby wszyscy uczestnicy mogli włączyć się w śpiew.
Inscenizaja prowadząca do spotkania Jezusa w inny sposób: w radościach, otaczjącym świecie, w kontaktach z innymi ludźmi, w ich problemach. Może posłużyć jako fragment do katechezy, a także jako drama.
To jest strona listy wyników: strona 1 z 2.