Fragment z Mt 25,31-46 o sądzie ostatecznym wraz z kilkoma pytaniami. Tekst, który przyda się przy omawianiu np. podwójnego znaczenia Adwentu, Uroczystości Chrystusa Króla, Tygodnia Miłosierdzia.
To zestaw kilku ćwiczeń utrwalających podstawowe wiadomości o Roku Liturgicznym dla starszych klas podstawowych lub gimnazjum. Ja wykorzystałam to w klasie VI przy utrwalaniu wiadomości z tej tematyki, koleżanka zaś nawet w klasie I liceum profilowanego.
Mała pomoc do wykorzystania w klasie III podstawowej przy omawianiu roku liturgicznego. Jest w niej miejsce na narysowanie czegoś charakterystycznego dla danej pory roku, zapisanie ważnych informacji o części roku lit. Celem wykorzystania tej tabelki jest pomoc dziecku w umiejscowieniu poszczególnych okresów liturgicznych w roku kalendarzowym.
To propozycja przebiegu lekcji zbierającej wiadomości o Mszy św. w klasie III szk.podst. przygotowana na hospitację diagnozującą. Sprawdzane umiejętności kluczowe to praca w grupach i wykorzystanie wiedzy w praktyce oraz umiejętność korzystania z różnych źrodeł informacji.
Plany wynikowe do szkoły podstwowej napisane do podreczników WAM (prostsze i bardziej przejrzyste niż "gotowiec" z płyty). Każdy plan jest opisany numerem programu i tytułem podręcznika.
System oceniania z religii, jaki obowiązuje w mojej szkole. Z pozostałych przedmiotów dzieci są oceniane na tej samej zasadzie. Plusem wielkim jest to, że dziecko, które nazbiera piątek z prac domowych (nie zawsze samodzielnych) oraz odpowiedzi na lekcji (przeważnie raz w semestrze) musi wykazać się wiedzą na sprawdzianie czy dostać piątkę na półrocze. Poza tym w dziale piątym, który daje dodatkowe 10% nauczyciel ma możliwość nagrodzenia szczególnie aktywnych i pobożnych uczniów.
Zamieszczam mój plan rozwoju zawodowego pisany na wrzesień 2006 (czyli wg najnowszych wymagań) oraz cząstkowe sprawozdanie (wrz-list), jakie są wymagane w mojej szkole. Pisanie sprawozdań ma ten plus, że później łatwiej jest zbierać całość w teczkę i opisywać osiągnięcia. Dodatkowo w swoich dokumentach mam takie sprawozdanie ze szczegółowym opisem dat, tematów, nazwisk itp.
Jest to szczegółowy opis wymagań i oraz sposobu ich dokumentacji na każdy stopień awansu nauczyciela. Znalazłam to w internecie na którejś ze stron zamieszczającej podobne rzeczy jak Natana Dokument powstał w Pile w 2006 roku, autorem jest katechetka Barbara Jankowska. Dziękujemy jej za użyczenie pliku.
Są to propozycje kolorowanek dla młodszych dzieci, wykonane głównie przeze mnie. Czasami dziecko ma tylko pokolorować, czasami musi coś dopisać, domalować, zaznaczyć kontury lub dokończyć (jak np. w kolorowance o Cudownym Medaliku) a nawet wyciąć. Moją intencją było, by praca z wydrukowaną kartką nie polegała tylko na pokolorowaniu.
Trzy proste wzory kart obserwacji ucznia nadpobudliwego, sprawiającego kłopoty wychowawcze (chodzi po klasie, zaczepia inne dzieci, głośno mówi prawie bez przerwy itp). Można je modyfikować i przerabiać wg potrzeby. Jedna karta posłużyła mi jako pomoc w zorganizowaniu bardzo udanego wyjścia z całą klasą, bez konieczności pozostawiania tegoż ucznia w świetlicy czy z rodzicem.
To jest strona listy wyników: strona 1 z 3.