Uczeń rozumie, pamięta i uznaje za swoją myśl, że każdy "ma jakieś swoje „Westerplatte. (…) Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć." Katecheza dla młodzieży, którą miałem w szkole, ale dobra też na jakieś parafialne spotkanie czy rekolekcje. Wykorzystuje ciekawą grafikę (oczywiście dołączam ją).
Katechezy o sakramentach (bez kapłaństwa i małżeństwa) - przygotowane z myślą o rekolekcjach - pod kątem bardziej otwartej, ambitniejszej i autentycznie poszukującej młodzieży. Dołączyłem tekst o metodzie grupowego czytania Biblii - Dzielenie się Ewangelią. Całość liczy 26 stron.
Program służy do wyświetlania, wyszukiwania, porównywania tekstu biblijnego. "Obsługiwane" są trzy tłumaczenia Biblii: Biblia Gdańska, Biblia Warszawska (popularnie zwana nowym przekładem - brytyjskim), Biblia Tysiąclecia. Program jest bezpłatny. Jak pisze autor: "Najlepiej kiedy użytkownik posiada książkowe wersje odpowiednich tłumaczeń Biblii, tzn. w pewnym sensie prawa do użytkowania tekstu zakupił. :)"
Pomysł jak bawiąc się prostymi lalkami zrobionymi z papieru przekazywać religijne treści. Do wykorzystania w klasach I-III. Instrukcja wykonania ludzika ilustrowana grafikami. Do pomysłu dołączono scenariusz (i wszystkie pomoce) drogi krzyżowej wykonanej tą metodą.
Wprowadzenie w tematykę tańców integracyjnych opartych na fabule biblijnej dokonane przez główną taneczną specjalistkę Sekcji Katechetycznej PSPiA KLANZA Izę Wójcik. Dodatkowo zamieszczono 21 zdjęć różnych tańców z warsztatu "Jak Dawid tańczyć chcę".
Metoda ustalania (w parach lub małych grupach) hierarchii ważności przy pomocy specjalnego formularza. Opis i formularz w pliku.
Graficzne ilustracje do tajemnic światła - w dwóch formatach (wersjach) - trzykolorowe jpg-i i czarnobiałe gif-y.
Chcesz pokazać dzieciom jak wygląda tekst hebrajski i grecki? Ściągnij dwa pliki pdf - w jednym znajdziesz trzy pierwsze wersety Księgi Rodzaju po hebrajsku, w drugim trzy pierwsze wersety Ewangelii Jana po grecku. Oba teksty rozmieszczone na poziomym formacie A4.
Ilustrowany przepis jak wykonać papieża w origami (kółka). Pomoc do własnego scenariusza katechezy. Autorem projektu jest p. Dorota Dziamska - Polskie Centrum Origami.
Trzy przedstawienia autorstwa Anny Więckowskiej, katechetki z Mławy. Jedno na Boże Narodzenie (Smutne święta), drugie na Wielki Post (Poszukiwany Jezus z Nazaretu), trzecie (Pamiętajcie o ogrodach) można wykorzystać w każdym czasie. Teksty wydane były jakiś czas temu przez Księgarnię Świętego Wojciecha.
To jest strona listy wyników: strona 5 z 6.