W pewnych środowiskach kultowy taniec integracyjny. Kapitalna zabawa dla kilkunastu, kilkudziesięciu, kilkuset ludzi. Daje opis, linki do mp3, linki do filmików na YouTube, tekst piosenki, link do oficjalnej strony zespołu, amatorskie tłumaczenie.
Dla klas pierwszych szkoły średniej lub gimnazjum, także w innych klasach, w których rozpoczynamy zajęcia. Jej celem jest "złapanie" kontaktu z klasą, poznanie klasy, "pokazanie" siebie. Wykorzystuję ankietę pomysłu o. Rafała Szymkowiaka OFMCap i pewną formę modlitwy.
Jest to plik PDF, gdzie mamy napisane słowo Bóg. Słowo Bóg zajmuje całą kartkę i wypełnione jest deseniem ze słów: Ojciec Syn Duch. Gdy kartkę odczytuje się z daleka - widać tylko jedno słowo, z bliska dopiero odkrywa się "głębię", że Bóg jest Ojcem Synem i Duchem Świętym. "Daleko" to Stary Testament, "blisko" to Nowy Testament.
Katecheza dla młodzieży, wykorzystuje metodę zdań niedokończonych oraz ciekawe świadectwo. Dobra zwłaszcza na początku roku szkolnego. Udawało się ją prowadzić nawet w trudnych klasach.
Do ludowej piosenki Maorysów dodałem fragmenty z Psalmu 103. Powstała piosenka "Bóg cierpliwy, miłosierny, i łaskawy jest". Plik zawiera: mp3 oryginału, tekst z akordami, nuty oraz plik do którego otwarcia potrzebny jest program Musette (zapis nutowy i odtwarzanie linii melodycznej na komputerze). Program można ściągnąć ze strony: http://canzona.com/music/musette/
Tekst prezentuje flażolet - prosty, mały, tani, metalowy flecik - idealny instrument dla dzieci (ale i starszych). Przypisy odsyłają do miejsc w internecie, gdzie zdobyć można więcej informacji i zamówić sam instrument.
Gra, która jest metodą na zabawowe powtórzenie i sprawdzenie znajomości jakiś "list". Na przykład imiona apostołów, księgi Nowego Testamentu. W pliku oprócz opisu metody zamieściłem tabelki do wymienionych wcześniej tematów.
Do gry tej potrzebne są specjalne karty. Na kartach umieszczone mogą być napisy, fotografie, symbole. Gracze odkrywają karty i starają się zapamiętać, gdzie jaka karta leży. Gra polega bowiem na tym, by odkryć dwie takie same karty - para. Przy okazji gry uczestnicy zapamiętują pojęcia, symbole, fotografie (to co jest na kartach). Może to być element katechezy lub powtórzenia. W pliku znajduje się opis, przykłady (apostołowie, prorocy) i pomoce do zrobienia własnych kart.
Jan Paweł II wskazuje nam właściwy kierunek życia. W poniedziałek miałem mieć hospitację z kurii, w sobotę umarł papież, w niedzielę zatem powstała ta katecheza. Pewne rzeczy trzeba zmienić, bo chwytała bardzo atmosferę tamtych dni, ale jej istotę da się z powodzeniem wykorzystać. katecheza przeznaczona dla młodzieży.
Celebracja dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Do wykorzystania w kościele lub sensownej salce.
To jest strona listy wyników: strona 4 z 6.