Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Agata Niedźwiecka

Pliki przesłane przez użytkownika Agata Niedźwiecka.

 • Mówić prawdę i dotrzymywać słowa

  Konspekt zajęć dla klasy VIII szkoły podstawowej. Zawiera również prezentację, w której znajdują się potrzebne materiały do przekazania uczniom i zadania dla nich.

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 2
  Tagi:
  W kategoriach:
 • 5 sekund - gra o Wielkim Poście

  Gra zawiera 54 pytania o Wielki Post. Można wydrukować karty i zadawać pytania np. na rozpoczęcie czy posumowanie zajęć. Jedno pytanie to jedna karta, można wyświetlić na tablicy multimedialnej i zrobić podsumowanie o Wielkim Poście lub w ogóle zrobić grę drużynową. Uczniowie zdobywają punktu i oceny również.

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 155
  Tagi:
  W kategoriach:
 • Święty Dominik - przyjaciel Maryi

  Konspekt katechezy dla klas 1-3 o św. Dominiku Savio. Uczeń poznaje historię życia świętego i jego zaufanie Bogu poprzez Maryję - Matkę Bożą. Poprzez zajęcia zostaje zachęcony do powierzania swojego życia Panu Bogu. Konspekt zawiera również link do prezentacji, w której zawarto również ćwiczenia aktywizujące.

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 9
  Tagi:
  W kategoriach:
 • Maryja wzięta do nieba nadzieją na nasze zmartwychwstanie - artykuł

  Gdzie jest Bóg, tam też jest Jego uświęcające działanie. Życie Maryi Panny jest najdoskonalszym przykładem takiego uświęcenia. Patrząc na Nią i na Jej życie, poznajemy, jak Bóg szczodrze okazał swą potęgę i miłość. Maryja jest łaski pełna, a łaska jest mocą Ducha Świętego, jest życiem. W Tajemnicy Wniebowzięcia zbawienie Maryi osiągnęło swą pełnię, bowiem całkowicie ogarnęło już Jej duszę i ciało.

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 2
  Tagi:
  W kategoriach:
 • Plan Rozwoju Zawodowego nauczyciela stażysty

  Jako katecheta - nauczyciel religii podjęłam staż we wrześniu 2013 r. w gimnazjum. Pierwszym krokiem było napisanie Planu Rozwoju Zawodowego, w którym umieściłam cele stażu i sposoby realizacji tych celów. Działania te podjęłam zgodnie z Kartą Nauczyciela i wydanym przez Ministerstwa Edukacji Narodowej Rozporządzeniem w 2004 r. z późniejszymi zmianami.

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 1
  Tagi:
 • Baranek - symbolika biblijna - artykuł

  Kiedy mówimy lub myślimy o baranku mamy pozytywne wrażenia. Jest on symbolem łagodności, niewinności, pokory i uległości. Cieszy się on sympatią ludzi ze względu na jego pokojowy tryb życia. Ale są też ludzie, którzy łagodności i pokory nie uznają za wartości godne tzw. silnego człowieka. A określenie "potulny jak baranek" może przybrać niejednokrotnie zabarwienie negatywne a nawet obraźliwe w stosunku do dorosłego człowieka.

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 5
  Tagi:
 • Ludzie Chrystusa - scenariusz katechezy

  Religia chrześcijańska nie jest łatwa do przyjęcia. Mimo to wielu ludzi na całym świecie nadal przyjmuje Jezusa Chrystusa do swojego życia, wybiera Go za swojego Pana i Zbawiciela. Wielu, także współcześnie poniosło z tego powodu śmierć, cierpiało tortury i prześladowania. Czy chrześcijanin może być człowiekiem szczęśliwym? Scenariusz katechezy do kl. I Gimnazjum.

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 4
  Tagi:
 • Chrystus wyjaśnia tajemnicę Królestwa Bożego - scenariusz katechezy

  Różne wartości stanowią skarb dla człowieka? Dlaczego? Dzięki nim ludzie mogą osiągnąć szczęście, mamy naturalną potrzebę dążenia do szczęścia, szukamy tego, co wydaje się nam najważniejsze w życiu. Dla jednych będzie to życie, zdrowie; dla innych - kochająca się rodzina; dla jeszcze innych - kariera i sukcesy sportowe czy zawodowe. Wielu z nich będzie chciało osiągnąć zbawienie i przebywać w Królestwie Bożym w wieczności.

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 1
  Tagi:
 • Wielki post - czas wewnętrznego nawrócenia - scenariusz katechezy

  Post w naszym rozumieniu wiąże się zwykle z podjęciem jakiegoś wyrzeczenia, jak np. rezygnacją z jedzenia słodyczy, ograniczenie oglądaniem telewizji lub korzystania z komputera. Istnieje także wiele innych, twórczych możliwości zbliżenia się do Boga poprzez praktykowanie postu, np: dodatkowa "porcja" miłości dla bliźnich, przypomnienie sobie małych radości jakimi obdarza Cię Jezus, trzymaj się mocno obietnicy Jezusa, popracuj nad przebaczaniem tym, którzy cię zranili. Konspekt katechezy

  Dodany przez: Agata Niedźwiecka. Pobrano 8
  Tagi:
 • Metody werbowania do sekt - artykuł

  Sekty bazują na dobrej znajomości psychologii, co pozwala im stworzyć iluzję szczęścia, zadowolenia. Z pozoru człowiek otrzymuje w nich to, czego pragnie. Tyle, że ceną za to jest wolność. Czy warto płacić aż tyle za złudzenie ? Metody werbowania, jakimi posługują się poszczególne sekty, są bardzo zróżnicowane. Trudno byłoby stworzyć ich kompletną listę. Artykuł opisuje kilka z nich.

To jest strona listy wyników: strona 1 z 2.

Ikona do góry