Prezentacja może być pomocą przy realizacji tematu nr 9 w kl. II gimnazjum według podręcznika WAM. Zawiera skrót historii wyzwolenia z Egiptu, a następnie jak rozumie to wydarzenie Kościół. W dalszej części jest mowa o wyzwoleniu z niewoli grzechu dzisiaj w Kościele, z ustanowienia Chrystusa. Omówiono warunki sakramentu pokuty.
Prezentacja pomocna w przedstawieniu znaczenia i wymowy Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w klasach gimnazjalnych. Zawiera nagrania czytań z Ap i Ewangelii z Uroczystości. Przeplatana jest modlitwami. Zawiera również warunki zyskania odpustu za zmarłych w okresie 1-8 listopada.
Prezentacja wspomagająca realizację tematu nr 8. Znak nadziei (kl. II gimnazjum, podręcznik: W drodze do Emaus cz. 2). Ukazana jest sam tekst, jego przesłanie religijne oraz to, jak rozumie go Kościół.
Karta pracy dla gimnazjum (kl. I, III). Na podstawie sumariów z Dz uczniowie odkrywają, że Kościół współczesny jest tym samym Kościołem, co w czasach Apostolskich. Jest ten sam, ale nie taki sam. Można wykorzystać przy omawianiu Dz w kl. I lub w kl. III przy pocz. tematach z historii Kościoła lub Kościół jest Apostolski
Program łatwy w obsłudze do tworzenia i przeprowadzania testów na komputerze (również w sieci - uczniowie otwierają test na dysku sieciowym i widzimy ich oceny). Działa pod win98/2000/XP. Freeware. Automatyczne wystawianie ocen i możliwość podglądu bł. odpowiedzi. Dołączam 2 przykł. (katechizm podst i katechizm podst+el. hist. Kościoła). Dla gimnazjum ale i dla innych poziomów.
Praca zawiera krótką charakterystykę trzech Listów pochodzących ze starożytności chrześcijańskiej. Może być przydatny dla osób pragnących zapoznać się z ich tematyką i zachęcić do ich lektury.
Praca zawiera syntetyczne przedstawienie zagadnienia ideału osobowościowego katechety. We wstępie ukazano w zarysie wybrane oczekiwania wobec nauczycieli wiary. W części następnej jest współczesne ujęcie. Zaletą mogą być liczne odniesienia bibliograficzne (do roku 2000). Praca może być przydatna dla przygotowujących się do posługi katechetycznej.
Tekst przedstawia w zarysie postać św. Leona Wielkiego papieża, kontekst historyczny jego działalności, a szczególnie jego nauczanie skierowane przeciwko herezji monofizytyzmu. Praca może być przydatna dla osób pragnących poznać tę wielką postać.
Prezentacja ukazuje postać św. Faustyny Kowalskiej oraz najważniejsze formy kultu Bożego Miłosierdzia objawione jej przez Jezusa i opisane w Dzienniczku. Można wykorzystać w okresie poprzedzającym Święto Miłosierdzia Bożego w gimnazjum.
Prezentacja dla uczniów kl. II gimnazjum do wykorzystania podczas realizacji tematu nr 7 "Z Bogiem, czy bez Boga" (WAM). Również w związku z katechizmowym tematem o grzechach głównych i przeciwstawnych im cnotach. Slajdy z numerami to propozycje zapisy do zeszytu.
To jest strona listy wyników: strona 1 z 1.