Kazanie Pasyjne - prezentowane treści może wykorzystać w czasie katechez w okresie Wielkiego Postu. Opis postaci biblijnych, które pomagają nam przeżywać nasza wiarę lub są przestrogą czego w wiwerze unikać.
Prezentacja multimedialna o liturgii. Dobra dla formacji ministrantów i innych grupo formacyjnych chcących pogłębić swoją wiedze i Liturgii Kościoła.
Prezentacja multimedialna o św. Janie Pawle II przedstawia życiorys od dzieciństwa w Wadowicach przez kapłaństwa w Krakowie aż do posługi Piotrowej w Watykanie.
Prezentacja multimedialna o podstawowych informacjach o Piśmie Świętych. Podział Biblii, przekłady, sigla biblijne i wiele innych ciekawych informacji.
Prezentacja multimedialna o ekumenizmie. Przybliża zagadnienie potrzeby dążenia do jedności wszystkich chrześcijan. Odpowiada na pytanie czy człowiek poza Kościołem może się zbawić?
Prezentacja multimedialna o słudze Bożym Księdzu Franciszku Blachnicki założycielu młodzieżowego Ruchu - Światło (potocznie Oaza). Ks. Franciszek był duchownym diecezji katowickiej.
Temat: Święty Tomasz Apostoł – jak wiara w Zmartwychwstałego zmienia nasze życie. 1.Cel dydaktyczny: - zapoznanie uczniów z postacią Apostoła oraz z jego działalnością. - poznanie miejsc apostołowania Św. Tomasza. 2. Cel wychowawczy: pogłębienie cnoty wiary i mobilizowanie do jej odważnego wyrażania. Pomoce: Ksero fragmentu Ewangelii wg. Św. Jana 20, 19 – 29, mapa bliskiego wschodu i Azji, kartki papieru z wypisanym pionowo napisem: ŚWIĘTY TOMASZ.
Temat: Rok liturgiczny. Cel dydaktyczny kształcący: Uczeń wie z czego wynika podział roku liturgicznego. Cel dydaktyczny poznawczy: Uczeń zna okresy liturgiczne i rodzaje świąt kościelnych. Cel wychowawczy: Uczeń regularnie uczestniczy w niedzielnym zgromadzeniu wiernych. Metody: pogadanka, praca w grupach, wykład, ekspozycja, krzyżówka. Środki dydaktyczne: Pismo Święte, Konstytucja o liturgii świętej, świeca, kolorowa „tarcza zegara” z podziałem na pory roku liturgicznego.
Temat: Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia. Klasa: III gimnazjum. Cele: Uczeń wie, że Wielki Post jest szczególnym czasem nawrócenia. Uczeń rozumie, że post i pokuta są konieczne do szczerego nawrócenie. Uczeń potrafi wymienić sposoby właściwego przeżycia Wielkiego Postu.
Cele katechetyczne – wymagania ogólne: Uczeń uświadamia sobie, jak ważny jest w życiu człowieka wierzącego sakrament pokuty i pojednania. Treści nauczania – wymagania szczegółowe: Uczeń wie, że w kwestii wyznawania grzechów Kościół naucza o konieczności regularnego przyjmowania sakramentu pokuty. Uczeń rozumie, że korzystanie z sakramentu pokuty jest konieczne by pojednać się z Bogiem. Uczeń potrafi wyjaśnić, że najważniejszym celem wyznawania grzechów jest odzyskanie łaski uświęcającej.
To jest strona listy wyników: strona 1 z 2.