Jest to gotowa oprawa liturgiczna na uroczystość św. Stanisława Kostki. Rozpoczyna się krótkim przybliżeniem postaci świętego. Jest tu również modlitwa wiernych oraz komentarz do darów.
Jest to sprawdzian ze znajomości tajemnic i części różańca dla uczniów klasy III (podręcznik poznański). Uczeń ma się wykazać znajomością modlitwy różańca świętego.
Jest to komentarz do procesji z darami na uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dla dzieci, które w przygotowaniu do I Komunii Świętej w tym dniu otrzymują łańcuszek z medalikiem.
Komentarz do procesji z darami na rekolekcje adwentowe, szczególnie tam, gdzie Roraty są prowadzone pod hasłem: "Będziesz czytał Biblię codziennie". Do ołtarza przynosimy lampion adwentowy, sianko, Pismo Święte, wodę i wino oraz białą hostię.
Wycinamy karteczki, tniemy na paseczki i wkładamy do zamykanego naczynia. Grupa w kółeczku podaje sobie naczynie przy akompaniamencie np. gitary. Na pytanie odpowiada osoba, która trzyma naczynie, gdy przestajemy grać na gitarze.
Bardzo wzruszające przedstawienie o ubogiej kobiecie i jej córeczce, które mieszkały na starym poddaszu. Nie mając czym zapłacić za czynsz, zła właścicielka wszystko zabrała na licytację. Zaufanie Matce Bożej małej dziewczynki zaowocowało zwycięstwem nad złem.
Myśli, które można wykorzystać na spotkaniu opłatkowym. Każdy uczestnik losuje jedną karteczkę, która mu mówi kim lub czym jest w stajence Pana Jezusa. Dla większej ilości uczestników można wymyślić podobne lub powielić te, które już są.
Krótka scenka o Winnym Krzewie, Ogrodniku i zajączku Gilbercie, który zrozumiał dlaczego potrzebne jest obcinanie latorośli - aby wydało obfitszy owoc. Przedstawienie można wykorzystać np. na imieniny księdza.
To jest strona listy wyników: strona 2 z 2.