Prezentacja przedstawia podstawowe zagadnienia związane z Wielkim Postem. Jej motywem przewodnim jest właściwe rozumienie okresu pokuty jako czasu nawrócenia. Atutem prezentacji jest z pewnością ciekawa grafika utrzymana w odcieniach szarości. Została ona przygotowana dla potrzeb katechezy osób dorosłych, ale może być też z powodzeniem wykorzystana w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej.
Opis: Prezentacja przedstawia życie pokornej i niestrudzonej zakonnicy uhonorowanej Pokojową Nagrodą Nobla. Beatyfikowana przez JP II. Za świętą uznawali ją hindusi, muzułmanie, a nawet niewierzący. Ze slumsów Kalkuty niosła światu przesłanie o chrześcijańskiej miłości bliźniego. Inspiracją prezentacji jest książka austriackiego księdza - Leo Maasburga "Mutter Teresa. Die wunderbaren Geschichten" ("Matka Teresa. Cudowne historie").
Prezentacja ukazuje kremację zwłok w kontekście historycznym, społecznym, kulturowym i religijnym. Jeszcze do 1963 r. osobom wybierającym kremację groziła ekskomunika, były uważane za wrogów Kościoła, a samo spopielenie zwłok uważano za manifestację niewiary w zmartwychwstanie. Jakie były zatem powody dopuszczenia kremacji i dlaczego "Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych"? Prezentowane treści prowokują do dyskusji i wymagają odpowiedniego komentarza.
Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela stażysty ubiegającego się o stopień nauczyciela kontraktowego (katecheta w szkole średniej).
Prezentacja multimedialna o życiu, działalności i męczeńskiej śmierci św. Maksymilianie Marii Kolbe - założyciela Rycerstwa Niepokalanej - przygotowana z okazji roku Kolbiańskiego
Refleksje i zamyślenia listopadowe nad tajemnicą śmieci w życiu chrześcijanina w postaci prezentacji multimedialnej przygotowanej z myślą o katechezie dla dorosłych - grupa polonijna w Wiedniu (Militia Immakulata - Rycerstwo Niepokalanej). Myślę, że można ją także z powodzeniem wykorzystać na katechezie dla młodzieży licealnej czy gimnazjalnej.
Prezentacja powstała jako odpowiedź na stawiane przez ludzi młodych pytanie i stanowi ciekawy pomysł na katechezę dla młodzieży. Na postawione w temacie pytanie nie odpowiada wprost. Przedstawia bogatą historię tatuażu i aktualny stan badań socjologicznych na temat związanych z tym zjawiskiem stereotypów. Podaje adekwatne fragmenty biblijne i wypowiedzi Kościoła, a także przykłady tatuaży o motywach chrześcijańskich. Próbuje dokonać oceny moralnej zjawiska tatuażu w świetle etyki katolickiej.
Niniejszy sprawdzian weryfikuje wiedzę uczniów z zakresu trzech ważnych zagadnień bioetycznych: aborcji, eutanazji i transplantacji organów (przedstawionych w udostępnionych prezentacjach).
Prezentacja przedstawia, jak wielkim okrucieństwem jest aborcja; wyrok na niewinne, nienarodzone dziecko. Wyjaśnia, że aborcja jest zabójstwem, a jej ofiarą jest nie tylko dziecko, ale również kobieta dokonująca aborcji (tzw. zespół postaborcyjny), streszcza stanowisko Kościoła wobec osób dokonujących aborcji.
Prezentacja poświęcona św. Brunonowi z Kwerfurtu, który wraz z 18 towarzyszami udaje się na misje do Jaćwieży. Spotyka go tutaj podobny los, co św. Wojciecha , 9 marca 1009 r. składa Bogu ofiarę ze swego życia głosząc Chrystusa poganom. W tym roku przypada 1000-lecie jego męczeńskiej śmierci. Szczególnym miejscem kultu św. Brunona jest miasto Giżycko, gdzie w dniach 20-21 czerwca 2009 r. odbędą się główne uroczystości milenijne.
To jest strona listy wyników: strona 1 z 2.