Program zajęć korekcyjno-wyrównawczych języka polskiego dla uczniów niepełnosprawnych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim III etap nauczania zawiera również: wskazówki do pracy z uczniami niepełnosprawnymi z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, przykładowe skutki zaburzeń występujących u uczniów,obserwowane podczas lekcji, wskazówki dla nauczyciela- na co zwracać uwagę podczas ćwiczenia: czytania, pisania, tworzenia dłuższych form wypowiedz. M. Szwalec PNL
Scenariusz lekcji języka polskiego dla uczniów upośledzonych w stopniu lekkim na trzecim etapie edukacji. Cel główny lekcji to: kształcenie umiejętności redagowania tekstu poprawnego pod względem ortograficznym, gramatycznym, interpunkcyjnym i graficznym oraz wprowadzenie w tradycję kultury narodowej.
Cykl zajęć przeznaczonych dla dzieci upośledzonych w stopniu lekkim na II etapie edukacji. Realizacja jednego tematu zajmuje około 120 minut. Zajęcia należy prowadzić grupowo. Mogą być realizowane przez każdego nauczyciela, który zapozna się z jego tematyką. Prowadzący może -jeśli uzna za słuszne- modyfikować przebieg zajęć, wprowadzać drobne zmiany i korekty( dostosowywać do potrzeb i możliwości uczniów).
To jest strona listy wyników: strona 1 z 1.